ارائه خدمات سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ایران بیش از ۱۰ سال سن ندارد. سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ایران حوزه‌ای جوان است که البته در طی سالیان گذشته بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ سرمایه‌گذار خطرپذیر در کشور مشغول به فعالیت هستند. تاریخچه پیدایش سرمایه‌گذاران خطرپذیر به ابتدای دهه نود شمسی باز می‌گردد. در سال ۱۳۹۱، اولین صندوق خطرپذیر ایران تأسیس شد. بر اساس آمارهای انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر، از ابتدای دهه نود تا سال ۱۳۹۸ در کل زیست بوم نوآوری ایران نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است.

سرمایه‌گذاری چیست

سرمایه‌گذاری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد. هدف سرمایه‌گذار ان معمولاً، رشد و توسعه سرمایه خود و بهره مندی از منافع آن در آینده هست. آنها معمولاً ممکن است سرمایه خود را به‌مدت طولانی و طی سال‌ها و دهه‌ها نگه‌داشته و از سود دهی آن بهره ببرند. البته سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دارای تعابیر مختلفی است.

سرمایه‌گذاری خطرپذیر

سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Capital) که از آن با عناوین «سرمایه‌گذاری جسورانه» یا «سرمایه‌گذاری کارآفرینی» نیز یاد می‌شود، عبارت است از تأمین سرمایه لازم برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای نوپا که پتانسیل رشد دارد، ولی با ریسک زیادی نیز همراه است. سرمایه‌گذار ان در ازای پولی که در این کسب و کارها سرمایه‌گذاری می‌کنند، سهام آن شرکت را تصاحب می‌کنند و از این طریق تولید پول می‌کند.

سرمایه‌گذاری در صندوق البرز

چشم‌انداز ترسیمی واحد سرمایه‌گذاری در صندوق پژوهش و فناوری البرز مبتنی بر انتظارات ذی‌نفعان و شرایط بازار بدین‌صورت تعریف گردیده که این شرکت در افق 10 ساله خود بتواند با مناسب‌ترین روش‌های مالی و سرمایه‌گذاری به خصوص در زمینه تأمین مالی طرح‌های نوین و دانش‌بنیان به یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان مالی و سرمایه‌گذاری کشور تبدیل و رهبری بخشی از این صنعت را در اختیار خود قرار دهد.
واحد سرمایه‌گذاری مأموریت دارد از طریق ایجاد ارتباط پایدار و مطمئن با مشتریان خود در سراسر کشور، با به‌کارگیری حرفه‌ای‌ترین سرمایه‌های انسانی، امکان تأمین مالی، سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک، معاملات انواع اوراق بهادار و توسعه استراتژیک، آن‌ها را با توجه به تحلیل‌ها و راهکارهای اساسی موجبات رشد و افزایش ثروت مشتریان و سهام‌داران را فراهم نماید.

حوزه‌های سرمایه‌گذاری صندوق البرز

بخش عمده‌ای از فعالیت واحد سرمایه‌گذاری به ارزیابی طرح‌های نوآورانه اختصاص داده شده است. این طرح‌ها که عمدتاً توسط محققان، دانشجویان، فعالین صنعتی و به صورت کلی صاحبان ایده‌های خلاقانه ارائه می‌شود وارد مراحل مختلف ارزیابی می‌گردد. عمده حوزه‌هایی که طرح‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در آن‌ها طرح ارائه گردیده است، به شرح موارد ذیل می‌باشد

صنعت غذایی و زیستی، بازیافت، نرم‌افزار، انرژی، برق، صنعت نفت، صنعت ساختمان، بهداشت و درمان، کشاورزی

مسیر عقد قرارداد با ما

پیمایش به بالا